Välj inriktning:

Masterventilation AB startades 1988.                                                                                                                                                             

För närvarande är vi ca 20 personer som arbetar i Mastervent, 8st i Masterplåt och 3st i Masterentreprenad.

Vårt huvudområde är luftbehandlingsinstallationer för såväl general- som totalentreprenader. Vi projekterar, installerar och injusterar. Vi tar även hand om underhåll och service på anläggningen. Vår produkt/tjänst skall vara av hög kvalitet och levereras på avtalad tid. Våra lokaler ligger idag på Ängamöllans industriområde Kabelvägen 3, 291 62 Kristianstad. Våra kunder finns huvudsakligen i Skåne län. Inom företaget finns personal för att utföra hela entreprenaden, från projektering till injustering. Vi har även en plåtverkstad där vi tillverkar kanaldetaljer. Egna resurser gör att vi lättare kan planera verksamheten och hålla överenskomna tider.

 Vår Personal

VD Vice VD Serviceledare Ledande Montör
Konstruktör Kalkylator Kalkylator   Certifierad
Projektchef Projektchef    
Görgen Olsson Pähr Olsson Hans Engdahl Håkan Hedenskog-
044-590 07 50
044-590 07 51 044-590 07 54 0706-339200
 gorgen@mastervent.se   pahr@mastervent.se     hans@mastervent.se  hakan@mastervent.se
OVK-Besiktningsman Konstruktör Biträdande OVK- Besiktningsman Kontor-& Ekonmiassistent
Sakkunnig Funktionskontrollant Kalkylator Projetledare    
Anders Nilsson Emil Olsson Dignes Fredrik Malm Hanna Olsson Dignes 
0705-425685 044-590 07 55 0702-461534 044-590 07 52
 anders@mastervent.se   emil@mastervent.se    fredrik@mastervent.se hanna@mastervent.se
 
Ledande Montör Ledande Montör Ledande Montör Servicetekniker
Certifierad  Certifierad  Certifierad Certifierad
       
Jonas Persson Tommy Frizk Tobias Widell Per-Ola Nilsson
 0707-229268  0708-120608 0768-789250   0706-244485
 jonas@mastervent.se tommy@mastervent.se tobias@mastervent.se   ola@mastervent.se
Servicetekniker Servicetekniker Ledande Montör Montör
Peter Magnusson Anton Knutsson  Mats Nilsson Martin Olsson
0706-759250 0706-229201  0709-369200  
 peter@mastervent.se anton@mastervent.se mats@masterplat.se  martin@mastervent.se
Ventilationsmontör Ventilationsmontör  Ventilationsmontör Ventilationsmontör
Thomas Magnusson  Christoffer Nilsson  Joel Svahn  Linus Pettersson
       
 thomas@mastervent.se christoffer@mastervent.se  joel@mastervent.se linus@mastervent.se