Välj inriktning:

Masterventilation AB startades 1988

För närvarande är vi ca 20 personer som arbetar i Mastervent, 8st i Masterplåt och 3st i Masterentreprenad.

Vårt huvudområde är luftbehandlingsinstallationer för såväl general- som totalentreprenader. Vi projekterar, installerar och injusterar. Vi tar även hand om underhåll och service på anläggningen. Vår produkt/tjänst skall vara av hög kvalitet och levereras på avtalad tid. Våra lokaler ligger idag på Ängamöllans industriområde Kabelvägen 3, 291 62 Kristianstad. Våra kunder finns huvudsakligen i Skåne län. Inom företaget finns personal för att utföra hela entreprenaden, från projektering till injustering. Vi har även en plåtverkstad där vi tillverkar kanaldetaljer. Egna resurser gör att vi lättare kan planera verksamheten och hålla överenskomna tider.

 Vår Personal

Görgen Olsson

VD
Konstruktör
Projektchef

Görgen Olsson

044-590 07 50

gorgen@mastervent.se

Pahr Olsson

Vice VD
Kalkylator
Projektchef

Pähr Olsson

044-590 07 51

pahr@mastervent.se

Hans Engdahl

Serviceledare
Kalkylator

Hans Engdahl

044-590 07 53

hans@mastervent.se

Håkan Hedenskog

Ledande Montör
Certifierad

Håkan Hedenskog

0706-33 92 00

hakan@mastervent.se

Anders Nilsson

OVK-Besiktningsman
Sakkunnig Funktionskontrollant

Anders Nilsson

0705-42 56 85

anders@mastervent.se

Emil Olsson Dignes

Konstruktör
OVK-Besiktningsman
Sakkunnig funktionskontrollant

Emil Olsson Dignes

044-590 07 55

emil@mastervent.se

Fredrik Malm

OVK- Besiktningsman
Sakkunnig Funktionskontrollant 

Fredrik Malm

0702-46 15 34

fredrik@mastervent.se

Hanna Olsson Dignes

Administrations- &
Ekonomiansvarig

Hanna Olsson Dignes

044-590 07 52

hanna@mastervent.se

Jonas Persson

Ledande Montör
Certifierad

Jonas Persson

0707-22 92 68

jonas@mastervent.se

Tommy Frizk

Ledande Montör
Certifierad

Tommy Frizk

0708-12 06 08

tommy@mastervent.se

Tobias Widell

Ledande Montör
Certifierad

Tobias Widell

0768-789250

tobias@mastervent.se

Per-Ola Nilsson

Servicetekniker
Certifierad

Per-Ola Nilsson

0706-24 44 85

ola@mastervent.se

Peter Magnusson

Servicetekniker

Peter Magnusson

0706-75 92 50

peter@mastervent.se

Joel Svahn

Servicetekniker

Joel Svahn

044-590 07 50

joel@mastervent.se

Christian Holstenson

Servicetekniker

Christian Holstenson

 

christian@mastervent.se

 Mats Nilsson

Ledande Montör

Mats Nilsson

 

mats@masterplat.se

Martin Olsson

Ventilationsmontör

Martin Olsson

 

martin@mastervent.se

Thomas Magnusson

Ventilationsmontör

Thomas Magnusson

 

thomas@mastervent.se

Christoffer Nilsson

Ventilationsmontör

Christoffer Nilsson

 

christoffer@mastervent.se

Linus Pettersson

Ventilationsmontör

Linus Pettersson

 

linus@mastervent.se

Henrik Dehn

Ventilationsmontör

Henrik Dehn

 

 

Hakan Lindskog

Servicetekniker

Håkan Lindskog