Välj inriktning:

Masterventilation AB startades 1988.                                                                                                                                                             

För närvarande är vi ca 14 personer som arbetar i Mastervent och 6 st i Masterplåt.

Vårt huvudområde är luftbehandlingsinstallationer för såväl general- som totalentreprenader.                                               Vi projekterar, installerar och injusterar. Vi tar även hand om underhåll och service på anläggningen. Vår produkt/tjänst skall vara av hög kvalitet och levereras på avtalad tid.

Våra lokaler ligger idag på Ängamöllans industriområde Kabelvägen 3, 291 62 Kristianstad.

Våra kunder finns huvudsakligen i Skåne län.

Kompletta

Inom företaget finns personal för att utföra hela entreprenaden, från projektering till injustering. Vi har även en plåtverkstad där vi tillverkar kanaldetaljer. Egna resurser gör att vi lättare kan planera verksamheten och hålla överenskomna tider.

Vår Personal

VD Vice VD Servicechef Ledande Montör
Konstruktör Kalkylator Kalkylator   Certifierad
Projektchef Projektchef    
Görgen Olsson Pähr Olsson Hans Engdahl Håkan Hedenskog
0705-245222 0705-741850 0706-759200 0706-339200
 gorgen@mastervent.se   pahr@mastervent.se     hans@mastervent.se  hakan@mastervent.se

 

OVK-Besiktningsman Konstruktör Ledande Montör Servicetekniker
Certifierad Kalkylator Certifierad  
Lennoxtekniker   Projektledare    
Anders Nilsson Emil Olsson Dignes Fredrik Malm Anton Knutsson
0705-425685 0702-790779 0702-461534 0706-229201
 anders@mastervent.se   emil@mastervent.se    fredrik@mastervent.se anton@mastervent.se 

 

 
Ledande Montör Ledande Montör Ledande Montör Servicetekniker
Certifierad    Certifierad Certifierad
       
Jonas Persson Tommy Frizk Tobias Widell Per-Ola Nilsson
 0707-229268  0708-120608 0768-789250   0706-244485
 jonas@mastervent.se tommy@mastervent.se tobias@mastervent.se   ola@mastervent.se

 

Servicetekniker Adminstration  Ledande Montör Montör
       
       
Peter Magnusson Hanna Olsson Dignes   Mats Nilsson Martin Olsson
0706-759250  0706-389299    
 peter@mastervent.se  hanna@mastervent.se mats@masterplat.se  martin@mastervent.se


 

 

   
Montör Montör    
       
       
Thomas Magnusson  Mattias Hansen    
       
 thomas@mastervent.se  mattias@mastervent.se